ŻYCIE SZKOŁY

18 marca 2013 14:00 | ŻYCIE SZKOŁY

Tanecznym krokiem wokół problematyki uzależnień

Niezwykle interesująco przebiega bieżący rok szkolny w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Istebnej.

W pierwszym semestrze doszło do skutku wiele inspirujących spotkań, poświęconych głównie szeroko rozumianej profilaktyce. Gościem szkoły był m.in. raper Arci. Wystąpił on ze swoim dwugodzinnym programem artystycznym, który został oparty na samodzielnie skomponowanych i wykonanych utworach artysty. Arci (jak głosi jego strona internetowa www.arci.pl) urodził się w Armenii, od kilkunastu lat żyje jednak w Polsce. W swej twórczości inspiruje się postacią Jezusa Chrystusa. Zanim go odnalazł, jego życie pełne było potknięć i upadków. Koncert był bowiem nie tylko okazją do zabawy w rytmie regge i hip-hopu. Wykonawca opowiedział uczniom o własnym uzależnieniu od narkotyków. Historia ta sprowokowała dyskusję na temat szkodliwości eksperymentowania z własnym życiem – m.in. ze środkami uzależniającymi czy wczesną inicjacją seksualną. Młodzież z uwagą wysłuchała utworów, będących zapisem rodzenia się do życia wolnego od narkotyków, ponieważ zaś były one bardzo melodyjne, nogi same podrywały się do tańca. W podobnym klimacie utrzymane było spotkanie z muzykami ze stowarzyszenia „Arka Noego”, poświęcone problemom alkoholizmu, nałogów i przemocy.